Harbiye Ulaşım

Harbiye‘yi (Daphne) ziyaret edebilmek için öncelikle Antakya‘ya gelmeniz gerekmektedir tabi Suriye tarafından gelmiyorsanız. Antakya‘ya kara ve havayolunun yanısıra İskenderun‘a kadar demiryolu ve Mersin‘e kadar da denizyolu ile ulaşmak mümkündür. Bu bölümde sadece kara ve havayolu ile ulaşım yer almaktadır.

Otobüs ile gelmeye karar verdiyseniz Antakya‘nın kendi firmalarını tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Yöre insanının sıcaklığına adapte olmak adına iyi bir fikir olacaktır. Antakya‘ya ait birçok firmanın var olduğunu belirtmekle birlikte belli başlı bir kaç firmanın iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır. Firma logolarına tıklayarak da kendi web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Has Turizm +90 326 444 0 631

Jet Turizm +90 326 444 0 277

Nur Seyahat +90 326 227 0 810

Günsas Tur +90 326 444 0 288

Antakya Otogarı’nın Konumu:


Daha Büyük Görüntüle

Antakya otogarına vardıktan sonra;

1) Firmaların kendi servisleriyle Harbiye Dolmuş Durağına gitme olanağınız vardır.

2) Antakya Otogar – Harbiye Dolmuş Durağı arası 5,5 km dir. Servis yok ise eğer taksiyi tercih edecek ziyaretçilerin bu uzaklığı bilmesinde fayda görüyoruz.

3) Bunun dışında “Ben taksi de kullanmıyacağım” diyorsanız otogar yakınında şehir içi otobüslerini kullanarak da Harbiye Dolmuş Durağına veya güzergahı üzerinde herhangi bir noktaya ulaşabilirsiniz.

4) Harbiye‘ye direkt taksi ile gelmek isteyenler için de çevre yolu kullanıldığında yaklaşık 14 km uzaklıkta olduğunu belirtmekte fayda vardır.

Harbiye Dolmuş

Harbiye Dolmuş Durağı veya güzergahı üzerinde bir durak noktasında bekledikten sonra artık Harbiye‘ye doğru son vasıtanızı kullanabilirsiniz. Dolmuş içerisinde konuşulan dili yadırgayabilirsiniz, şoförün size arapça cevap verme ihtimali %70 civarındadır. Ücret 1,75 tl dir(2012).

Otobüs ile seyahate alternatif olarak yakın zamanda inşaa edilen Hatay Hava Limanı‘nı kullanabilirsiniz tabi herhangi bir doğal afet olmazsa tabi. Hatay Hava Limanı’nın resmi web sitesi için tıklayınız!. Hatay Hava Limanı’na iniş yapan havayolu şirketleri: Türk Hava Yolları, Anadolu Jet , Pegasus , SunExpress , ve FlyNas tır. Transfer yaparken Harbiye Dolmuşlarına gideceğinizi belirtiniz.

Hatay Havaalanının Konumu:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*